Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 4455 v téme Rôzne / Iné zo dňa 17:19:05 18.01.2014 Nevhodný príspevok?
Zaujalo nás na Internete:

Ako spoznáte slabocha? Budete prekvapení!

Slabí ľudia sú všade okolo nás a paradoxne nám najviac znepríjemňujú život. Slabí partneri, či šéfovia naháňajú strach a ovládajú nás viac ako silní ľudia.

Vyhrážajú sa, zastrašujú, snažia sa manipulovať, kričia - to všetko robia ľudia, pred ktorými máme obavy a strach. Paradoxne, takto sa prejavuje typický "slaboch". Ich agresivita je o to väčšia, o čo neistejšie sa cítia. Neveria si, chýba im sebaistota, sebadôvera, profesionalita, a tak sa snažia to čo najhlasnejšie a najvýraznejšie prekryť.


Bez viny

Slaboch nedokáže niesť zodpovednosť za to, čo urobí a tak vždy a zo všetkého obviňuje iných. Väčšinou sú to deti despotických rodičov, ktorí vždy rozhodovali za nich a nikdy im nedovolili "dýchať". Svojím spôsobom za nich preberali zodpovednosť. Nič nesmeli urobiť sami. V takejto výchove sú zväčša používané nástroje ako zastrašovanie, vyhrážanie, vydieranie, ponižovanie, či osočovanie. „Zabijú“ v nich vlastnú identitu a schopnosť rozhodovať sa. Takéto dospelé deti neskôr uplatňujú doma získané nástroje v partnerskom vzťahu alebo na pracovisku a terorizujú tak okolie.


Citoví vydierači

V partnerskom vzťahu nedokážu mať rovnakú pozíciu, vždy musia byť nad partnerom a neustále sa snažia si to dokazovať. Vyvolávajú konflikty, zastrašujú, obviňujú partnera z vymyslených vecí, len aby sa mohli neustále vyvyšovať. Sebaistý človek sa rozhodne nepotrebuje takto správať. Čím je ich pozícia ohrozenejšia a odhalenie ich neschopnosti a slabosti bližšie, tým sú agresívnejší. Neštítia sa využívať akékoľvek metódy a prekračujú všetky hranice úcty a slušnosti. Neustále sa ľutujú a obviňujú zo svojho nešťastia iných..
Dodržiavajú svoje rituály, navštevujú rovnaké obchody, rovnakého holiča atď., lebo sa boja zmeny. Často krát plytvajú nezmyselne silami, nedokážu si ich rozložiť a vyčerpajú sa najmä zbytočnými emóciami, napríklad rozčuľovaním. Posudzujú a ohovárajú druhých.


Typický šéf - slaboch

Takýto šéf je neschopný a nemá prirodzenú autoritu. Doháňa ju preto krikom, udržiavaním neustáleho napätia na pracovisku a zbytočnými chaotickými úlohami. Očakáva okamžite výsledky a podriadeným sa neustále vyhráža stratou zamestnania. Neustále im vyhadzuje na oči plat, aj keď takýto šéf nikdy nedá zamestnancovi adekvátne ohodnotenie.


Nebojte sa ich

Slabí ľudia dokážu pomerne dlho manipulovať s ostatnými a vyvolávať v nich strach. Lenže ako sa vraví - lož má krátke nohy a skôr, či neskôr sa ich slabosť prejaví naplno. Stačí si počkať. Ak však rozpoznáte takéto znaky u svojho partnera alebo šéfa, nereagujte na ne a najmä sa nebojte ani kriku, ani vyhrážania a zastrašovania.

Prevzaté z: http://feminity.zoznam.sk/c/892496/ako-spoznate-slabocha-budete-prekvapeni
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
21.01.2014 16:55:18 stoch
22.01.2014 17:51:59 saxana
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.