Online 5 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 3498 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 17:38:56 22.12.2012 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 3496 od Tony uverejnený dňa 22.12.2012 o 16:20:11.
Reakcia na príspevok od Tony na tému Primátor / Poslanci zo dňa 16:20:11 22.12.2012, číslo príspevku 3496.

Dobrý večer Tony.

Dovoľte nám aby sme Vás uviedli na správnu mieru, to že sú vo fóre zmazávané príspevky od rôznych používateľov, neznamená aj to že sú to rôzni ľudia. Inak povedané, často tu jedna osoba vystupuje pod viacerými používateľskými menami. Prečo tak konajú, možno viete Vy sám. Pod rôznymi menami prispievajú s tými istými príspevkami, ktoré sú zmazané a vytvárajú dojem, že sú tu zmazávané stovky príspevkov od rôznych osôb, aj keď sú to príspevky jednej a tej istej osoby. Napríklad posledných niekoľko príspevkov sa venuje len tomu prečo sa zmazávajú príspevky, presne tak ako je ten Váš. Váš príspevok považujeme pomerne za mierny oproti zmazaným. Preto naň aj odpovedáme.

Snažíme sa dať priestor všetkým názorom, ale neakceptujeme, ak niekto sa snaží svoj názor reprodukovať každý týždeň, pod viacerými používateľskými menami a vyvolať dojem, že je to názor väčšiny.
Uvediem príklad:
- Vy napíšete že je vonku 100 stupňov Celzia. Niekto na Váš názor zareaguje, že nesúhlasí, lebo je vonku -6 stupňov Celzia.
- Vy opäť o týždeň napíšete že je vonku 100 stupňov Celzia. Niekto ďalší na Váš názor zareaguje, že nesúhlasí, lebo je vonku -7 stupňov Celzia.
- Vy opäť o týždeň napíšete že je vonku 100 stupňov Celzia. Niekto ďalší na Váš názor zareaguje, že sa opakujete a že na Váš príspevok už všetci reagovali.
- Vy opäť o týždeň napíšete že je vonku 100 stupňov Celzia. Nikto už nemá záujem reagovať, pretože dookola opakujete to isté.
- Vy opäť o týždeň napíšete že je vonku 100 stupňov Celzia. Nikto už nemá záujem reagovať, pretože dookola opakujete to isté. A my Váš posledný príspevok zmažeme.
- Vy opäť o týždeň napíšete že je vonku 100 stupňov Celzia. A my Váš ďalší príspevok zmažeme.
- Vy opäť o týždeň napíšete že je vonku 100 stupňov Celzia. A my Váš ďalší v poradí už tretí príspevok zmažeme.
- Vy opäť o týždeň napíšete že je vonku 100 stupňov Celzia. A my Váš ďalší v poradí už štvrtý príspevok zmažeme.
- Vy opäť o týždeň napíšete že je vonku 100 stupňov Celzia. A my Váš ďalší v poradí už piaty príspevok zmažeme.
.... takto sa to opakuje pol roka ...
- Vy opäť o týždeň napíšete že je vonku 100 stupňov Celzia. A my Váš ďalší v poradí už 168 príspevok zmažeme.
- Vy napíšete, že Webmaster je arogantný a manipuluje stránkou. A my Váš príspevok zmažeme a už neuvádzame ani dôvod.
- Vy napíšete, že Webmaster je arogantný a manipuluje stránkou. A my Váš ďalší príspevok zmažeme a už neuvádzame ani dôvod.
.... takto sa to opakuje pár mesiacov ...
- Vy sa prihlásite pod iným kontom a napíšete napríklad príspevok číslo 3496 a ja Vám zareagujem týmto príspevkom, ktorý obsahuje tento príklad a predpokladáme, že veľká väčšina ľudí pochopí o čo ide prispievateľom, ktorí majú zmazané príspevky.

Ako ste mali možnosť, príspevky Adriana nie sú zmazané aj keď vyjadruje názor opačný ako iní diskutujúci. Nie sú zmazané preto, lebo sa neopakuje, píše slušne, nikoho neuráža, nesnaží sa svoj názor prezentovať ako názor väčšiny, napríklad tým, že by napísal „Všetci občania dobre vedia a určite so mnou súhlasia keď napíšem že....“. Jednoducho či s Adrianom osobne súhlasíme, alebo nesúhlasíme, tak jeho príspevok nemáme dôvod zmazať. Za čo by som chcel poďakovať Adrianovi, že sa snaží písať slušne a predkladá svoje názory a nesnaží sa ich prezentovať ako názory všetkých ľudí.

Ďalej sa v príspevku pýtate, prečo niektoré príspevky sú zobrazené hneď a iné až o pár hodín, alebo dokonca dní. Na jednu stranu, sa tu niekto posťažuje že jeho príspevok bol zmazaný po 28 sekundách bez toho aby sme si ho prečítali, aj keď sme si ho prečítali, na druhú stranu sa tu ten istý používateľ sťažuje, že jeho príspevok bol kontrolovaný hodinu a pol. Odpoveď je jednoduchá. Príspevky sa kontrolujú pokiaľ možno čo najskôr a keď príspevok je nekonfliktný, tak sa pokiaľ možno ihneď uverejní. Ale ak príspevok obsahuje niečo, na čo treba reakciu Webamstera, tak tieto príspevky sa zobrazia alebo zmažú po tom ako je napísaná reakcia. Články kontroluje niekoľko ľudí v rôznych časoch a niekedy je doba keď všetci spia, alebo sú mimo možnosti kontroly článkov, napríklad sú na rodinných oslavách, kultúrnych podujatiach, alebo v inej práci, kde nie je možnosť kontroly. Preto sa stane že naozaj príspevok, ktorý sa dá uverejniť hneď je uverejnený hneď a príspevok na ktorý chce reagovať Webmaster je uverejnený neskôr. Napríklad ako Váš príspevok 3497, ktorý čaká na kontrolu v dobe keď Vám píšeme túto reakciu na Váš príspevok číslo 3496. Za to sa ospravedlňujeme, ale reakcia na Váš príspevok zaberie určitú dobu. Ako tak jedným okom prebehnem Váš príspevok 3497, tak v podstate odpoveď opäť nájdete v tomto príspevku.

Možno vyberiem pár otázok ktoré som našiel vo Vašom príspevku 3497:

CITUJEM: „Nie veľmi chápem, že sú tu neustále uverejňované veľmi urážlivé a osočujúce články naším spoluobčanom pánom Petrom Bošiakom /otcom poslanca/. A sú dokonca vždy na tejto stránke pod kolonkou "NEPREHLIADNITE"!”
ODPOVEĎ: Pán Bošiak nám prvé príspevky posielal na emailovú adresu a boli pridané ako dokumenty, na ktoré bola naviazaná novinka, ak ste si všimli posledné príspevky pán Bošiak písal priamo do diskusného fóra a neobjavili sa pod kolónkou „Neprehliadnite“.

CITUJEM: „"ja"- PBOŠIAK, ASTA ALEX, SAXANA, JOZEF 22- môžem napísať článok, ale mnohí občania /VLADO 1, ŠTEVO, FERI, SAXANA 2, ORŠULA 7.../ ho nemôžu napísať, alebo, keď ho napíšu, tak im ho administrátor aj tak zmaže! Správne som to pochopil?“
ODPOVEĎ: Nie nechápete to správne. Príspevky sú zmazávané buď kvôli porušeniu kódexu, alebo z vyššie uvedeného príkladu (čo je tiež porušenie kódexu, je to obdoba "tapetovania").

CITUJEM: „Ing. Dušan Šimka zvolený za primátora mesta! A to až 6 krát za sebou! No, čo si môže človek, ktorý si prečíta jeho články o ňom pomyslieť? Skúste pán administrátor odpovedať na túto otázku za mňa...“
ODPOVEĎ: Ako Webmasterovi mi neprináleží mať názor, možno Vám odpovie množstvo iných prispievateľov, ktorí sledujú túto stránku.

Vo vašom príspevku sme už nenašli žiadne otázky, na ktoré by sme Vám vedeli odpovedať. Preto ak sme na niečo neodpovedali, ospravedlňujeme sa. Poprípade ďalšie otázky vložte do diskusného fóra. Ešte si dovolím upozorniť všetkých prispievateľov, že je sobota podvečer, čas kedy sa organizujú rôzne kultúrne podujatia, preto za prípadné ďalšie zdržanie pri kontrole príspevkov sa vopred ospravedlňujeme.

Pekný večer.

Webmaster
Hodnotenie: 11   0

Kladne hodnotil:
22.12.2012 20:11:35 Jozef22
23.12.2012 12:43:37 pesimista
23.12.2012 13:46:51 Mária
23.12.2012 14:35:48 Alex
23.12.2012 14:42:44 miroslav
23.12.2012 16:31:58 Karol22
24.12.2012 13:26:40 nováčann
25.12.2012 10:52:00 saxana
25.12.2012 14:32:25 karol33
25.12.2012 14:42:55 Palo01
26.12.2012 13:39:39 Roland
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.