Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
PaedDr. Anna Chlupíková si prevzala ocenenie sv. Gorazda z rúk ministra školstva Jána Horeckého
Blog používateľa Webmaster

Celoživotná trpezlivá práca, mimoriadny prínos pre školstvo a množstvo žiakov a študentov, ktorých pripravili na profesijný aj osobný život - to sú výsledky mnohých učiteľov, ktorí zasvätili svoj život tomuto povolaniu. Dočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký udelil 10. marca 2023 Veľkú medailu, Malú medailu a Ďakovný list sv. Gorazda pedagógom, ktorí sa pričinili o rozvoj školstva na Slovensku.

Slávnostný akt sa uskutočnil v priestoroch Zimnej jazdiarne Bratislavského hradu. Ocenenie pedagogickej práce nesúce meno svätého Gorazda je najvyšším prejavom uznania, aké môže pedagógom udeliť minister školstva a traduje sa od roku 1997. Symbolicky sú nazvané po prvom známom učencovi v dejinách nášho národa a sú uznaním mimoriadneho pedagogického úsilia, talentu, nasadenia či vernosti pedagogickej profesii, ako aj práce v prospech školstva či výchovy.

Anna Chlupíková

Získala titul PaedDr. V školstve pracovala 39 rokov, z toho 20 rokov na pozícii riaditeľky štátnej Základnej školy v Novákoch. Pracovala aj ako riaditeľka Súkromnej základnej školy FELIX. Bola členkou správnej rady Teach for Slovakia, členkou správnej rady EDUMA, členkou manažmentu Slovenskej komory učiteľov. Svojimi príspevkami prispieva do mnohých odborných časopisov týkajúcich sa vzdelávania a vystupuje na konferenciách s tematikou školstva. Ako poverená riaditeľka odboru predprimárneho vzdelávania a základných škôl na ministerstve školstva okrem iného pracovala aj na debyrokratizácii školstva.

„Najskôr sa rozhodnete byť učiteľom. Potom dlhé roky pracujete - s láskou, nadšením, niekedy so slzami, ale väčšinou s pocitom, že vaša práca, energia, čas, láska, nasadenie, bláznovstvo, výmysly vzdelávania majú zmysel. A potom po 39 rokoch, keď si užívate prvé dni oddychu, príde pozvanie na ocenenie vášho (takmer celého, lebo školstvo je moja podstata) života a v sále okrem pána ministra a bývalých milých kolegov vám príde osobne zablahoželať jeden z prvých vašich žiakov, ktorý nastupuje na ministerstvo školstva. Už len... ĎAKUJEM.“

Zdroj: Internet

 

 

 

 

 

 

 


 
Blog bol vytvorený 14.03.2023 17:38:00, zmenený 14.03.2023 17:41:50, autor blogu: Webmaster
Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.