Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Každá pesnička má svoj koniec
Blog používateľa Webmaster
Zdroj: DOBRÁ ŠKOLA, Monday, February 25, 2019
 
Anna CHLUPÍKOVÁ, Nováky
 
Dnes som zaniesla svojmu zriaďovateľovi oznámenie o mojom odstúpení z funkcie k 1.3.2019. Mnohí to už tušíte, ale keďže veľa priateľov o tom nevie, chcem Vám oznámiť, že od tohto dátumu nebudem riaditeľkou Základnej školy v Novákoch.
 
Za 20 rokov riadiacej práce v tejto škole a za celkovo 35 rokov pôsobenia v nej sme spoločne s úžasným kolektívom vytvorili školu, kde nám ide v prvom rade o dieťa, aby sa ono tu cítilo dobre a v dobrej atmosfére dokázalo posúvať svoje hranice stále vyššie.
 
52 súčasných, ale i tých predchádzajúcich zamestnancov školy vytvorilo priestor, ktorým sme dali vyniknúť schopnostiam našich žiakov – zvíťazili sme v množstve súťaží, zorganizovali sme spolu neuveriteľné podujatia, vybudovali priestory, ale najmä – stali sme sa inovatívnou školou, ktorá uplatňovala ako jedna z prvých novinky, ktoré umožňujú žiakom byť pripravení na život v 21.storočí.
Na tomto mieste chcem teda poďakovať:
 
- mojim vzácnym, neuveriteľným kolegom. Bolo mi veľkou cťou pracovať s vami. Vašu prácu som nemohla oceňovať finančne, ale nech Vám je odmenou spokojnosť a objavenie človečiny v každom jednom našom žiakovi. Verím, že sa radi a s úctou budú vracať do našej školy či na ňu, na Vás spomínať. Myslím tým všetkých p. učiteľov a p. učiteľky, p., vychovávateľky, p. ekonómky, p. kuchárky, p. upratovačky, p. školníka.
 
- našim rodičom. Ďakujem Vám za dôveru, že svoje deti dávate do našej školy, že komunikujete s nami s úctou a slušnosťou, že pomáhate so všetkým, o čo Vás poprosíme. Zostaňte takí i naďalej, podporujte pedagogický či nepedagogický kolektív tejto školy , aby ste, navzájom sa počúvajúc a podporujúc, nachádzali naďalej cesty pre pokojný rast Vašich detí.
 
- Rade školy, ktorá to nie vždy mala jednoduché, ale hľadala možnosti podpory školy.
 
- mojim milovaným žiakom. Kiežby ste vo svojom živote vedeli naplno použiť pre dobro svoje i pre dobro ľudí vo svojom okolí to, čo sme vštepili do Vašich sŕdc. Nesmierne Vás všetky ľúbim, deti.
Osobitne chcem poďakovať mojim deťom, sestrám a ich rodinám a mojim priateľom. Tí najviac prežívajú moje zápasy a tí najlepšie vedia, že moje srdce vždy patrilo tejto škole, ktorá sa stala mojím tretím dieťaťom, ktorú som peľhala, rozmýšľala nad ňou v čase dovoleniek, mnohých nocí či víkendov.
 
Odchádzam s hrdosťou. Vybudovali sme školu, ktorá patrí medzi najznámejšie na Slovensku vďaka svojmu prístupu k žiakom, rodičom, k inováciám, k inklúzii. Poznajú nás z mnohých konferencií, kde sme podnecovali iné školy k aplikácii nových metód, ktoré sme my vyskúšali. Pripomienkovala som množstvo zákonov, aktívnou účasťou v mnohých správnych radách rôznych neziskových organizácií či spoločenstiev som mala priestor bojovať za lepšie podmienky vzdelávania na Slovensku. S našou prácou je spokojná štátna školská inšpekcia, do našej školy pribudlo za posledné dva roky cca 50 žiakov.
 
Nuž, nestačilo to. To, čo majú možnosť sledovať občania Novák, je len vrchol ľadovca bossingu, ktorý už ďalej nevládzem uniesť. V čase, ktorý som mohla venovať rozvoju školy, odpovedala som na opakujúce sa desiatky žiadostí v zmysle infozákona či v tejto dobe na množstvo príkazov od nadriadeného formou mailov s analýzami dávnych rokov. Som neustále atakovaná a verejne znevažovaná, osočovaná, ponižovaná. Následky toho, že som sa postavila na stranu rodičov v r. 2013, ktorí chceli vymeniť okná v budove školy, tak nesiem dodnes. Napr. aj tým, že hneď po nástupe do funkcie mi bol opätovne znížený riadiaci príplatok na minimum bez akéhokoľvek odôvodnenia. Nuž, občania si zvolili a rešpektujúc túto voľbu, musím sa rozhodnúť, či tak chcem žiť. Nechcem. Viete, ľudia si k Vám dovolia len toľko, koľko im dovolíte. Ja však svoj život chcem žiť radostne, tešiť sa z práce, ktorú mám rada, prekonávať reálne problémy, a nie tie vyfabulované, a ako hovorí Steve Jobs - „Váš čas je obmedzený, tak ho nemíňajte na život niekoho iného.“
Po 20 rokoch riadiacej práce zanechávam školu plnú ľudskosti, pokoja, nadšenia, vzájomnej tolerancie a primeraných nárokov na každého v nej. Ďakujem všetkým, ktorých som na tejto ceste stretla a ktorí mi na nej pomáhali.
 
Vo všetkých veciach si zachovaj slobodu ducha a sleduj, kam ťa vedie. Ignac z Loyoly.
 
Blog bol vytvorený 27.02.2019 22:42:20, zmenený 27.02.2019 22:43:22, autor blogu: Webmaster
Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.