Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Tipy na lyžovanie v okolí Novák
Blog používateľa Webmaster
Aj keď zima už onedlho ohlási svoj koniec, život v lyžiarskych strediskách je stále v plnom prúde. A pokiaľ si ho chcete aj vy ešte poriadne užiť, prečo tak nespraviť niekde v blízkom okolí? Pripravili sme pre vás krátky prehľad najznámejších lyžiarskych stredísk stredného Slovenska, ktoré určite stoja za vašu návštevu. Aj v týchto lyžiarskych areáloch predsa vyrastali naši úspešní zimní športovci, ktorí svojimi aktuálnymi výsledkami na ZOH neustále dokazujú svoje kvality.

 


 

Ski Krahule                                                                                                          

Lyžiarske stredisko Krahule je situované v Kremnických vrchoch v obci Krahule. Je súčasťou regiónu Veľká Fatra v okrese Žiar nad Hronom. Je vhodné najmä pre menej náročných lyžiarov, pretože zjazdovky o dĺžke 900 metrov možno charakterizovať ako nenáročné. Svah obsluhujú štyri vleky a jedna štvorsedačka. Pre ľudí, ktorí majú radi lyžovanie pod umelým svetlom Krahule ponúkajú aj večerné lyžovanie, ktoré zážitok umocní prakticky každému návštevníkovi.

 

 


Ski Kľačno                                                                                                                        

V regióne Malá Fatra a Žiar svoje služby ponúka aj Sku Kľačno. Nachádza sa v okrese Prievidza, asi pol kilometra od obce Kľačno. Areál návštevníkom ponúka dva vleky, ktoré sú schopné prepraviť 800 osôb za hodinu. Rezort sa pýši kombináciou ľahkých a stredne náročných svahov, ktoré sú vhodné nielen pre začiatočníkov, ale aj pre športovcov, ktorí si chcú zlepšiť techniku. Večerné lyžovanie je umožnené na 300 metroch zjazdovky. Na svoje si tu prídu i fanúšikovia bežkovania, ktorí majú k dispozícii tri kilometre upravovaných bežeckých tratí.

 

 


Fačkovské sedlo                                                                                                             

Región Malá Fatra a Žiar disponuje aj ďalším lyžiarskym strediskom. Konkrétne je to SKI arena Fačkovské sedlo v obci Kľačno neďaleko od Prievidze. Lyžiarom sprostredkúva športový zážitok v podobe piatich zjazdoviek rôznych typov obtiažnosti obsluhovaných štyrmi vlekmi a jedným detským vlekom, čím si prídu na svoje začiatočníci, pokročilí lyžiari i tí najmenší. Pravidelnou ponukou Fačkovského sedla je aj nočné lyžovanie.           

 


Čičmany                                                                                                                            

V okrese Žilina sa región Malá Fatra a Žiar stal pre lyžiarov známy Lyžiarskym strediskom Čičmany. Návštevníkom je tu k dispozícii šesť lyžiarskych vlekov s prepravnou kapacitou 3850 osôb za hodinu. Krásu lyžovania si tu vychutná naozaj každý – od začiatočníka až po milovníkov adrenalínu – pretože Čičmany disponujú zjazdovkou so sklonom 33°. Celkovo sa tu nachádzajú tri oficiálne svahy s rôznym stupňom náročnosti.

 

 


Ski Mojtín                                                                                                                         

Ak ste fanúšikom dlhších lyžiarskych tratí, určite vás zaujme ponuka lyžiarskeho strediska Ski Mojtín. Toto centrum s polohou v regióne Malá Fatra, Žiar v okrese Púchov prináša dokopy 7,4 kilometra zjazdových tratí ľahkej a strednej náročnosti. Najdlhší svah sa pýši dĺžkou 1300 metrov obsluhovaných šiestimi lyžiarskymi svahmi. Pre priaznivcov bežkovania si Ski Mojtín pripravil tri kilometre bežeckých tratí v blízkosti areálu.

 
Blog bol vytvorený 25.02.2018 15:48:24, zmenený 25.02.2018 15:52:50, autor blogu: Webmaster
Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.