Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Tipy na lyžovanie v okolí Novák
Blog používateľa Webmaster
Aj keď zima už onedlho ohlási svoj koniec, život v lyžiarskych strediskách je stále v plnom prúde. A pokiaľ si ho chcete aj vy ešte poriadne užiť, prečo tak nespraviť niekde v blízkom okolí? Pripravili sme pre vás krátky prehľad najznámejších lyžiarskych stredísk stredného Slovenska, ktoré určite stoja za vašu návštevu. Aj v týchto lyžiarskych areáloch predsa vyrastali naši úspešní zimní športovci, ktorí svojimi aktuálnymi výsledkami na ZOH neustále dokazujú svoje kvality.

 


 

Ski Krahule                                                                                                          

Lyžiarske stredisko Krahule je situované v Kremnických vrchoch v obci Krahule. Je súčasťou regiónu Veľká Fatra v okrese Žiar nad Hronom. Je vhodné najmä pre menej náročných lyžiarov, pretože zjazdovky o dĺžke 900 metrov možno charakterizovať ako nenáročné. Svah obsluhujú štyri vleky a jedna štvorsedačka. Pre ľudí, ktorí majú radi lyžovanie pod umelým svetlom Krahule ponúkajú aj večerné lyžovanie, ktoré zážitok umocní prakticky každému návštevníkovi.

 

 


Ski Kľačno                                                                                                                        

V regióne Malá Fatra a Žiar svoje služby ponúka aj Sku Kľačno. Nachádza sa v okrese Prievidza, asi pol kilometra od obce Kľačno. Areál návštevníkom ponúka dva vleky, ktoré sú schopné prepraviť 800 osôb za hodinu. Rezort sa pýši kombináciou ľahkých a stredne náročných svahov, ktoré sú vhodné nielen pre začiatočníkov, ale aj pre športovcov, ktorí si chcú zlepšiť techniku. Večerné lyžovanie je umožnené na 300 metroch zjazdovky. Na svoje si tu prídu i fanúšikovia bežkovania, ktorí majú k dispozícii tri kilometre upravovaných bežeckých tratí.

 

 


Fačkovské sedlo                                                                                                             

Región Malá Fatra a Žiar disponuje aj ďalším lyžiarskym strediskom. Konkrétne je to SKI arena Fačkovské sedlo v obci Kľačno neďaleko od Prievidze. Lyžiarom sprostredkúva športový zážitok v podobe piatich zjazdoviek rôznych typov obtiažnosti obsluhovaných štyrmi vlekmi a jedným detským vlekom, čím si prídu na svoje začiatočníci, pokročilí lyžiari i tí najmenší. Pravidelnou ponukou Fačkovského sedla je aj nočné lyžovanie.           

 


Čičmany                                                                                                                            

V okrese Žilina sa región Malá Fatra a Žiar stal pre lyžiarov známy Lyžiarskym strediskom Čičmany. Návštevníkom je tu k dispozícii šesť lyžiarskych vlekov s prepravnou kapacitou 3850 osôb za hodinu. Krásu lyžovania si tu vychutná naozaj každý – od začiatočníka až po milovníkov adrenalínu – pretože Čičmany disponujú zjazdovkou so sklonom 33°. Celkovo sa tu nachádzajú tri oficiálne svahy s rôznym stupňom náročnosti.

 

 


Ski Mojtín                                                                                                                         

Ak ste fanúšikom dlhších lyžiarskych tratí, určite vás zaujme ponuka lyžiarskeho strediska Ski Mojtín. Toto centrum s polohou v regióne Malá Fatra, Žiar v okrese Púchov prináša dokopy 7,4 kilometra zjazdových tratí ľahkej a strednej náročnosti. Najdlhší svah sa pýši dĺžkou 1300 metrov obsluhovaných šiestimi lyžiarskymi svahmi. Pre priaznivcov bežkovania si Ski Mojtín pripravil tri kilometre bežeckých tratí v blízkosti areálu.

 
Blog bol vytvorený 25.02.2018 15:48:24, zmenený 25.02.2018 15:52:50, autor blogu: Webmaster
Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.